85 gadu vecumā Spānijā, Barselonā mirusi pasaulslavenā operdziedātāja Monserata Kavaljē, ziņo France Press.


Tiek vēstīts, ka septembra beigās viņa ārstējusies kādā no Barselonas klīnikām urīnpūšļa problēmu dēļ. Iepriekš viņa ilgstoši cīnījās ar vēzi. Audzējs zem smadzeņu garozās viņai parādījās pēc autoavārijas.

Monserata Kavaljē bija viena no 20.gadsimta diženākajām balsīm opermūzikas pasaulē. Viņas balss spēks lieliski harmonēja ar tembra siltumu, bet priekšnesumam papildnianses piešķīra izkoptā aktiermeistarība.

Uz operas skatuves Monserata Kavaljē debitēja 1957.gadā Mimī lomā Džakomo Pučīni operā "Bohēma”. Vēlāk ar saviem dziedājumiem viņa plūca laurus ne tikai Spānijā, bet arī ārpus tās, dziedot ne tikai klasiķu darbus, bet piedaloties arī rokoperās.

Kopumā viņas kontā ir ap pusotra simta operlomu, neskaitāmi kamermūzikas sacerējumi un vairāk nekā 100 disku ierakstu. Viņas vienlaikus trauslais un bezgala spēcīgais soprāns ir viena no visvairāk ieskaņotajām operdziedātāju balsīm. Visspožāk viņas balss kvalitātes un aktiermeistarībs talants izpaudies Rosīni, Bellīni, Doniceti un Verdi operlomās.