Kāda ģimene Krievijā ir pilnībā atteikusies no civilizētas dzīves un dzīvo dziļā mežā prom no jebkādas civilizācijas. Kā pie viņiem izskatās?


52 gadus vecais ģimenes galva Ivans Sirics, viņa sieva Viktorija un 12 gadus vecais dēls Stepans dzīvo salmu būdā meža vidū netālu no Žitomiras prom no jelkādas civilizācijas. Mājai ir trīs istabas, katra ir apmēram 2 kvadrātmetrus liela.

Iekštelpās ģimene dzīvo tikai ziemā, jo pārējo laiku pavada savā brīvdabas darbnīcā, kurā veido savus mākslas darbus. Viņu gultas ir siena kaudzes. Un tomēr neliela atkāpe no dabas nesen tika pieļauta, jo mājai tika izveidots stikla jumts lai naktīs varētu redzēt zvaigznes. Ģimene uzskata, ka nevienam pilsētniekam nav pieejams tik skaists skats kā viņiem. Runājot par tualeti, viņiem tādas nav, bet mežā netālu no būdas ir noteikta vieta paredzēta šīm vajadzībām.

Pats interesantākais ir fakts ka ģimene nedevās mežā piespiedu kārtā. Pirms astoņiem gadiem viņi bija veiksmīgi mākslinieki Maskavā, bet pēc ceļojuma uz Kaukāzu un turienes skaisto ainavu apskates, ģimene saprata, ka vēlas pilnībā mainīt savu dzīvi un pievērsties dabai.

Tagad ģimene ēd tikai jēlu gaļu, jo uzskata, ka pārtika, kas sildīta vairāk kā 40 grādu temperatūrā, pilnībā zaudē savas vērtības un ir nelietojama. Tāpat viņi ēd ogas, kā arī žāvētas sēnes. Pašā sākumā viņi vispār atteicās no gaļas un bija veģetārieši. Ar laiku gan ģimene sākusi medīt un lietot uzturā jēlu gaļu.

Viņu nākamais mērķis ir pārtikt no gaisa jeb neēst neko. Ir pierādīts, ka ir tādi cilvēki, kuru organisms visus nepieciešamos elementus ražo no skābekļa un saules enerģijas, tāpēc viņu organisms var sākt atjaunoties un pat augt jauni orgāni. Ģimene ir pārliecināta, ka viņiem piemīt šāda īpašība. Viktorijai jau ir izauguši par jaunu divi izkrituši zobi.

Lūk, kur viņi mazgājās.

Runājot par dēlu Stepanu, viņš apmeklē skolu tikai reizi mēnesī un šobrīd 12 gadu vecumā iet 4. klasē. Viņam pašam nepatīk iet uz skolu jo klasesbiedri viņu apvaino garo matu dēļ. Nogriezt garos matus Stepans nevēlas, jo uzskata, ka tie ir viņa saikne ar kosmosu. Tēvs viņam ir iemācījis zīmēt un veidot skulptūras. Nākotnē Stepans sapņo kļūt par skulptoru.

spoki.lv