Iepriekšējā ESF dekāna - profesores Ilgas Kreituses - pilnvaru termiņš beidzās 2017.gada nogalē.


Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Senāts Eiropas studiju fakultātes (ESF) dekāna amatā apstiprinājis profesoru Andri Sprūdu, aģentūru LETA informēja augstskolā.

Sprūds strādā RSU kopš 1998.gada, pašlaik docē vairākus studiju kursus starptautisko attiecību jomā, vada maģistra līmeņa studiju programmu "Starptautiskā pārvaldība un diplomātija". No 2011.gada ir Latvijas Ārpolitikas institūta direktors.

Saskaņā ar RSU Satversmi, dekānu ievēlē fakultātes dome uz termiņu, kas nepārsniedz piecus gadus, bet vienu personu ne vairāk kā divas reizes pēc kārtas.

RSU Eiropas studiju fakultāte tika dibināta 1998.gadā. Tajā tiek sagatavoti valsts pārvaldes, diplomātijas, uzņēmējdarbības, biznesa vadības, mārketinga un reklāmas profesionāļi. Pašlaik fakultāte piedāvā apgūt piecas pamatstudiju un septiņas maģistra līmeņa programmas.

2017.gada nogalē vadības izmaiņas notika arī citās RSU struktūrvienības. Par Komunikācijas fakultātes dekāni tika apstiprināta asociētā profesore Anda Rožukalne, bet par Doktorantūras nodaļas dekāni - profesore Sandra Lejniece.

leta.lv