Sprādzienā Siguldas novadā cietušā Latvijas U-18 basketbola izlases dalībnieka Dāvida Vīksnes māsa Monta Viļumsone portālā “Facebook” publicējusi savas pārdomas par traģēdiju, kura piemeklējusi ģimeni.


Monta raksta:

"Tik tiešām saproti, cik trausla dzīvība ir, ka nevari to vienkārši atdot, aizdot vai kaut kā tā ieslēgt un izslēgt. Nē, es nevaru elpot brāļa vietā. Es nevaru iedot savu ādu viņam. Un tas arī ir vienīgais, kāpēc tās asaras birst, jo tu apzinies savu bezspēcību un nevari to pārvarēt. Sēdi un domā, ka jādomā labas domas, un pavadi dienu, domājot, ko jādomā,” raksta Monta."

"Nē, skolā neviens nemācīja, ko darīt šajās situācijās, tāpēc mēs mācāmies. Tā vietā, lai teiktu: “Kāda nelaime!” un “Cik drausmīgi!” (mēs tāpat to zinām) vienkārši saki: “Es lūdzu, es ticu un sūtu labu enerģiju ātrai atlabšanai.” Tā vietā, lai liktu atkārtot, kā viss notika, pajautā: “Kā varu būt noderīgs?” ja to tiešām domā. Tiešām, no sirds. Katra doma ir enerģija un šobrīd vajag visu, lai saslēgtos pareizie kosmosa likumi un mazais brālis varētu drīz atkal driblēt pa laukumu."

Kā vēstīts, 8. augustā Siguldas pagasta “Plinkās”, gāzes noplūdes dēļ, notika sprādziens, kura rezultātā sagruva dzīvojamās mājas siena un cieta divi cilvēki. Viens no cietušajiem ir Latvijas U-18 basketbola izlases dalībnieks Dāvids Vīksne.

Pēc portāla Jauns.lv rīcībā esošās informācijas, talantīgā basketbolista veselības stāvoklis ir kritisks, lielākā daļa viņa ķermeņa esot apdegusi, tostarp cietuši ir arī iekšējo orgāni.

kasjauns.lv