Olimpiskais čempions bobslejā Jānis Ķipurs 3.janvārī svinēja savu 60. dzimšanas dienu.


Balle par godu jubilejai ganneesot paredzēta, vēsta Latvijas Avīze.

"Man nepatīk lielas svinēšanas. (..) Jaunībā dzimšanas dienas vienmēr svinēju kopā ar Jauno gadu," paskaidro Ķipurs.

"Man nav lielu plānu vai traku ideju, ko vēlos realizēt. Mēģinu iekārtot savu apkārtni, lai būtu patīkami un ērti. Gribas sakarīgi nodzīvot vecumdienas, pensiju sagaidīt."

Runājot par pēdējo, Ķipurs pasmejas – pensijā pienākšoties 17 eiro.

"Tā man sarēķināja. Neesmu interesējies, vai par ārzemēs nostrādātajiem gadiem kaut kas pienāksies. Šveicē pirmo laiku, kā izrādās, esmu strādājis ne visai legāli - nebiju reģistrēts attiecīgajos dienestos. Vai nav uztraukuma, kā izdzīvošu? Kustos, pelnu. Esmu pieradis pats sev visu sagādāt."

Ķipurs strādājis par treneri Šveices, ASV, Kanādas un Francijas bobsleja izlasēs. Vasarās desmit gadi veltīti Cēsu BMX klubam, kur audzēkņu vidū bija pašreiz Latvijā spēcīgākā BMX braucēja Vineta Pētersone, viens no labākajiem vīru konkurencē Helvijs Babris, spicākie kalnu riteņbraucēji Mārtiņš Blūms un Arnis Pētersons. "Es ar viņiem lepojos," uzsver Jānis.

Nu jau labu laiku viņš ar sporta pasauli nav saistīts un nodarbojas ar biznesu - jauc vecas un neatjaunojamas koka ēkas, atlasa dzīvotspējīgo kokmateri­ālu, tīra, atnaglo, apstrādā un eksportē uz Šveici.

"Tur tas ir diezgan populāri, īpaši kalnu ciematos, kūrortos. Izmanto gan iekšējā, gan ārējā apdarē. Pats savas saimniecības ēkas uzcēlu pilnībā no veciem kokmateriāliem, man patīk, un arī citi, kas redz, izsakās ļoti atzinīgi, bet vispār Latvijā tie vēl nav īpaši populāri," atzīst Ķipurs.

Trenera darbā atgriezties negribot, bet viņa pieredzi un zināšanas bobslejā varam novērtēt ziemā, kad Ķipurs komentē sacensības TV. 

la.lv