Vidējā darba samaksa tiks norādīta eiro valūtā un nemulstiet no cipariem - tā ir vidējā, nevis maksimālā darba samaksa!


Automehāniķi - tie ir tie darboņi, kuri salabos tavu autiņu, nomainīs viņam eļļas, filtrus, salabos dzinēju un veiks visus pārējos, nepieciešamos remonta darbus - vidēji saņem 1999 eiro mēnesī.

Maizes cepējs - senākā profesija par ielas meitām un politiķiem, varētu teikt, ka ir pat mākslinieks, kurš no miltiem spēj uzburt vienu no pārtikā nepieciešamākajiem ikdienas produktiem - maizi. Protams šī amata meistara izstrādājumu klāsts šodien ir diezgan plašs un neaprobežojas tikai ar maizītes cepšanu. Par savu darbu vidēji saņem 1720 eiro.

Žurnālists - atspoguļo valstī un pasaulē notiekošo. Alga aptuveni 3200 eiro/mēnesī.

Pārdevējs - vidēji saņem 1340 pirms nodokļu nomaksas. Algas šai sfērā var variēties atkarībā no tā kur tu strādā un kādus bonusus ir paredzējis tavs darba devējs.

Programmētājs - ir tas cilvēks, kura darbu redz visi, kas lūkojas datora, jeb telefona ekrānā. Viņš ir uzrakstījis kodu jūsu datoram, internetam, izveidojis jūsu programmas kopā ar lietotājiem ērtu un saprotamu interfeisu, izstrādā signālu apmaiņas sistēmas, programmē automatizācijas sistēmas, utt, utt, utt.
Par savu darbu saņem vidēji 2900 eiro.

Skolotājs - viņa darba rezultāts bieži vien ir redzams tikai pēc daudziem gadiem, tas ir diezgan grūts un laikietilpīgs amats - mazu knēveli izaudzināt par cilvēku. Manā mūžā ir bijuši daudzi skolotāji, gan ļoti labi, gan arī daži, kurus jātur lielgabala šāviena attālumā no skolas(jo stāsta pasakas un neatbild par saviem vārdiem), un viņu ieguldījumu un pūles esmu sapratis tikai tagad, tākā pateicos visiem maniem bijušajiem skolotājiem par iegūldīto darbu. Mēnesī saņem aptuveni 2666 eiro.

Inženieris - tākā Latvijā ražošana ir iznīcināta un nevajadzīga, bet iedzīvotāji padarīti piespiedu kārtā par tipiskiem patērētājiem, tad šis amats nav īpaši pieprasīts.Lai nu kā, tā ir viena aizraujoša, interesanta un ļoti pelnoša profesija. Darba specifika - dažādu mehānismu, konstrukciju projektēšana un optimizācija, aprēķinu veikšana doto kritēriju robežās, veic izturības, stresa, plūsmas, u.c. aprēķinus un analīzes, lai nodrošinātu kvalitatīvu un ilgi kalpojošu galarezultātu, neatkarīgi no tā, vai tas ir kāds sadzīvē lietojams izstrādājums, rūpniecības iekārta vai pat vilciens/lidmašīna. Vidēji par savu darbu saņem 4100 eiro mēnesī.

Ārsts - cilvēks, kurš ir daudzus gadus mācījies, lai palīdzētu saviem līdzcilvēkiem, kuri sirgst ar kādu kaiti, ir saaukstējušies, jeb vienkārši ir nonākuši īpatnējā vai neapskaužamā situācijā saņem vidēji 5080 eiro mēnesī. 

Policisti - tie ļaudis, kuri rūpējas par kārtību valstī, sabiedriskajos pasākumos, nodrošina kārtību uz ceļiem un ķer žuļikus - mēnešalga 2600 eiro par tik atbildīgu un bīstamu darbu.

spoki.lv