Latvijas labākajam kalnu slēpotājs Kristaps Zvejnieks skaidro savādo lēmumu. ''Treneris bija priecīgs, ka pa trasi “maucu”, un labāk izstāties tā nekā...''


Ceturtdien olimpiskajās spēlēs tiek aizvadītas vīriešu slaloma sacensības, tomēr jau pirmajā braucienā Zvejnieks trases vidusdaļā pieļāva kļūdu un līdz finišam netika.

“Sākotnējais plāns nebija finišā ienākt no otras puses. Gāju “uz pilnu banku”, pirmie starpfiniši arī bija diezgan cerīgi, manuprāt, arī gana labi šādai trasei kondīcijai. Kad iet uz risku, var sanākt viskaut kas, bet šādos gadījumos arī nav tie tīrākie braucieni un ir mazas kļūdiņas. Bija maza kļūda, kā rezultātā pārāk taisni iegāju griezienos un abas slēpes saķērās kopā. Šādā ātrumā bija grūti izmainīt virzienu, turklāt priekšā miets bija šķērsām. Netiku iekšā nākamajos vārtos. Tur bija ļoti stāva vieta – vienkārši nevarēju vairs izgriezt, lai tiktu atpakaļ trasē,” pēc savu trešo olimpisko spēļu noslēguma teica Zvejnieks.

“Treneris bija priecīgs, ka pa trasi “maucu”, un labāk izstāties tā nekā nobraukt ne pārāk labi. Tāds šodien arī bija plāns. Tas gan netika izpildīts, jo finišu nesasniedzu. Šodien ļoti daudzi izstājas, visi riskē. Kad iet uz risku, tad gadās kļūdas. Redzēju arī galvenā favorīta Marsela Hiršera kritienu,” norādīja latviešu kalnu slēpotājs.

“Pilnīgi noteikti šīs varētu būt manas veiksmīgākās olimpiskās spēles. Alpu kombinācijā parādīju, ko varu izdarīt, bet milzu slalomā varēja būt labāk, bet tāpat ir labi. Savukārt slalomā ir tā, kā ir,” secināja latviešu kalnu slēpotājs.

la.lv