Zīmols "Baltais" sācis ražot Vegan sojas sieriņus, kuri tiek pieteikti kā biezpiena desertu alternatīva vegāniem.

 


To sastāvs kļuvis par plašas apspriešanas objektu, vēsta Dienas Bizess.

Kamēr daļa Latvijas vegānu sociālajos tīklos jau pauduši prieku par "Baltais" jaunumu un slavē ideju, ir arī tādi, kuri paziņojuši, ka šis sieriņš ir pretrunā ar dabas principiem.

Sieriņa sastāvā 58,8% ir tofu (ūdens, sojas pupiņas, cietinātājs (kalcija sulfāts, kalcija hlorīds)), 16% kakao glazūra (augu tauki (palmu eļļa), cukurs, 18% kakao pulveris ar samazinātu tauku saturu, emulgators (rapšu sēklu lecitīns), aromatizētājs, cukurs, kokosriekstu tauki, kakao pulveris, šokolādes aromatizētājs. Vegāni lasot apstājas pie augu taukiem, kas ir palmu eļļa.

Dzīvesstila blogere Agnese Instagram raksta:

"Vegāns nozīmē ne tikai dzīvnieku produktu neizmantošanu, bet arī izvairīšanos no jebkāda veida produkcijas, kas izraisa dzīvnieku ciešanas un nāvi. Tieši tāpēc – palmu eļļa nav vegāniska. Šīs eļļas ražošana izraisa tikpat lielu slodzi videi, cik piena produktu ražošana un rada ciešanas dzīvniekiem, jo, lai veidotu palmu plantācijas, tiek iznīcināti meži un kūdrāji. Tā rezultātā orangutāni un citas apdraudētās dzīvnieku sugas strauji zaudē savu dabisko vidi, kur dzīvot un tiem nākas saspiesties arvien mazākā zemes pleķī, turpat līdzās plašajām plantācijām,"

AS "Tukuma piens" pārstāvji mierina patērētājus, ka produkts atbilst vegānisko produktu prasībām un nesatur dzīvnieku izcelsmes produktus.

Jāpiebilst, ka, lai gan Vegan sojas sieriņi ir "Tukuma piens" produkts, tas netiek ražots Latvijā, bet gan Lietuvā.