Ja vēl neesi atradis gudru otro pusīti, tad šī būs īstā iespēja tieši Tev!


Rododendru ziedonī Latvijas Universitātes (LU) Botāniskajā dārzā jau otro reizi norisināsies LU Absolventu diena, kas norisināsies 18.maijā no plkst. 19:00. Pasākumā aicināti piedalīties dažādu paaudžu, visu fakultāšu LU absolventi, lai baudītu brīvdabas gaisotni un muzikālus priekšnesumus, kā arī sniegtu iespēju satikties vienkopus visiem LU absolventiem. Vakara kulminācijā gaidāms dziedātāju Igo un Ievas Kerēvicas koncerts.

LU ir tradīcijām un absolventiem bagātākā Latvijas augstskola. Tiek lēsts, ka LU absolventu skaits sasniedz 250 tūkstošus. Kopš 2016. gada, kad ir dibināts LU Absolventu klubs, arvien ir palielinājušies centieni apvienot LU absolventus, gan radot un attīstot vidi absolventu personības pilnveidei un izglītībai, gan tīklojoties dažādos pasākumos. 2017.gada 19.maijā norisinājās LU vēsturē pirmā Absolventu diena, savukārt šogad Absolventu diena norisināsies 18.maijā, priecējot apmeklētājus ar plašāku un daudzveidīgāku programmu, kurā tiks piedāvātas arī aktivitātes bērniem.

Arī šogad pasākums plānots dārza svētku formātā, un pasākums plkst. 19:00 sāksies ar LU Absolventu takas atklāšanu un kora “Jubilate” koncertu. Programmas turpinājumā tiks piedāvāta LU Studentu teātra izrāde un dueta “Čipsis un Dullais” uzstāšanās, savukārt programmas noslēgumā apmeklētājus ar savu uzstāšanos priecēs Igo un Ieva Kerēvica. Vienlaikus norisināsies arī dažādas aktivitātes, kas paredzētas gan bērniem, gan pieaugušajiem, tādējādi aicinot LU absolventus apmeklēt pasākumu, ņemot līdzi savas ģimenes. Apmeklētājiem, kuri alkst iesaistīties diskusijās un uzzināt spilgtu personību viedokļus, būs iespēja apmeklēt arī sarunu telti, kurā būs dzirdami četri dažādu fakultāšu un nozaru absolventu stāsti par tēmu “Mans rododendru dārzs”. Sarunu telts tēmas ietvaros izraudzītais jēdziens “dārzs” paskaidro to, cik tas ir grūti kopjams un prasīgs, bet nes skaistu rezultātu. Tādējādi sarunu telts būs vieta iedvesmas stāstiem ar iespēju veidot brīvas diskusijas radošā gaisotnē. Organizatori papildus nodrošinājuši arī iespēju iepazīties ar katras no 13 LU fakultāšu studentu aktivitātēm un paraugdemonstrējumiem, kā arī doties ekskursijās pa Botānisko dārzu vai izklaidēties improvizētā  diskotēkā.

“Man kā Latvijas Universitātes absolventei ir patiess prieks saglabāt saikni ar savu Alma Mater, ne tikai esot vienai no tiem, kas veido atvērtu platformu absolventu izaugsmei un tīklošanās iespējām, bet arī redzēt pasākumā tik daudz priecīgu seju, redzēt ģimenes, kur jau paaudzēs ir LU absolventi. Aicinu visus absolventus apmeklēt šo pasākumu, lai sajustu kopības sajūtu un palīdzētu LU Botāniskajam dārzam kļūt vēl skaistākam, ziedojot LU Absolventu takai – vietai, kur satikties. Absolventi ir tik atšķirīgi, bet LU vieno,” stāsta LU Absolventu kluba valdes locekle, projekta vadītāja Brigita Zutere.

Absolventu dienas ideju caurstrāvo ne tikai tīklošanās un atkal satikšanās prieks ar studiju laiku draugiem un pasniedzējiem, bet arī absolventu un draugu vēlme atbalstīt savu Alma Mater. Pasākumā ieeja būs par ziedojumiem, kas tiks novirzīti LU Absolventu kluba, LU Botāniskā dārza un LU fonda kopprojektam “Atbalsts LU Absolventu takai”. Absolventu taka būs sava veida ceļš, kas vīsies cauri dārzam, apvienojot dažādus labiekārtojuma elementus un vides objektus. Visā garumā taka mainīs savu raksturu no ēnainas līdz spilgtas saules apspīdētai. Atbalstīt projektu var, ziedojot mājaslapā www.ziedot.lu.lv. Ziedojumus administrē LU fonds.

Vairāk informācijas par pasākuma programmu var atrast Absolventu takas oficiālajā mājaslapā www.absolventudiena.lv