Daudzi no mums zina, ka Ziedonis bija precējies ar Ausmu, bet, tomēr tikpat liela ir daļa to, kuri pazina tikai Ziedoni. Pirms pāris gadiem Ausma deva interviju raidījumam ''Rampas ugunis'' uz kuru varētu atskatīties vēl un vēl, jo šie gadi tomēr ir bijuši tik skaisti. Palūkosimies, ko toreiz atklāja Ausma.


Lai netraucētu dzejnieku darbā, kāpusi pa logu

«Mēs iepazināmies, kad bijām jauni, es biju pavisam jauna – man bija 23 gadi, apprecējāmies, kad man bija 24. Viņš bija bišķi vecāks. Kad cilvēks ir samīlējies, viņam visa pasaule ir skaista. Vēlākos gados dzīve kļuva komplicētāka – man bija teātris, viņam arī jāstrādā. Un šis radīšanas mirklis ir tik izolēts, tik atstatus no visiem prom, ka otram tas jāmāk sajust.» Ausma Kantāne abu ģimenes vasarnīcā Imanta Ziedoņa radīšanas brīdī, lai dzejnieku netraucētu darbā, kāpusi pat ārā pa logu, nevis gājusi pa durvīm.

Starp karjeru un vīru izvēlas vīru

Aktrise smej, ka viņa gluži kā Kristīne savulaik nolikusi savas vieglās dienas, dodot priekšroku dzejniekam, bet mākslu atstājot otrajā vietā. «Es neteicu to skaļi, bet viss mans emocionālais svars pārgāja viņa svaru kausos. Citādi es viņu būtu pazaudējusi. Ja es nebūtu blakus, klāt būtu jau septiņas citas, kas gribētu par viņu rūpēties,» nosaka aktrise.

Iemācīja braukt ar motociklu

Savulaik dzejnieks Imants Ziedonis Ausmu Kantāni ne tikai daudz vizinājis ar motociklu «Iž», bet iemācījis arī to vadīt. «Man ļoti patika braukt, tā stūres grozīšana, vējš matos, es apķērusies Imantam ap vidu. «Iž» nebija izcils motocikls, tas bija viegls, ar tiem mūsdienu jau nemaz nevarētu pastūrēt, bet ar to varēju. Tiesa gan, kad Imants mani mācīja braukt, es iestūrēju mēslu čupā, jo nenobremzēju, saslīdēju,» smaidot stāsta Ausma Kantāne-Ziedone. Pēdējo reizi ar motociklu Ausma Kantāne vizinājusies vasarā, kad Ilze Strenga uzņēmusi filmu par «Kurzemīti».

nra.lv