"Mūsu dzīves ir pietiekami īsas, lai mēs pieprasītu labu valsts pārvaldi," pirmdien interneta tiešraidē paziņoja pēdējā laikā ar skaļiem paziņojumiem klajā nākušais advokāts Aldis Gobzems.


"Mūsu valsts prezidents nespēj pildīt savus amata pienākumus. Iemeslus, kāpēc viņš nevar pildīt savus pienākumus, ir grūti pateikt, bet tie varētu būt vairāki," apgalvoja Gobzems.
"Viens no tematiem par ko runā kuluāros, bet skaļi nesaka, ir, ka, iespējams, prezidentam ir zināmas veselības problēmas, kas apgrūtina pildīt pienākumus."
Gobzems pauda, ka Valsts prezidents ir amats, kas pieder tautai, tāpēc sabiedrībai ir tiesības zināt, kāds ir prezidenta veselības stāvoklis. Viņš arī atgādināja par Satversmes pantiem, kas nosaka, ka Valsts prezidents Latvijā ir arī Bruņoto spēku virspavēlnieks un atbildīgā situācijā viņam būtu jāizsludina karš.
Gobzems apšaubīja, vai Vējonis to spētu.
"Man ir 40 gadi, vidējais mūža ilgums Latvijā vīriešiem ir 69 gadi," emocionāli teica Gobzems, norādot, ka tad jau tik daudz viņam neesot atlicis, tāpēc viņš un citi būtu pelnījuši labāku prezidentu.