Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) klubs Sanantonio ”Spurs” piedāvājusi latviešu basketbolistam Dāvim Bertānam uz četrām sezonām palikt vienībā, atsaucoties uz ”Sportando”, ziņo sportazinas.com.


Kā vēsta ”Sportando”, tad līguma kopējā summa ir visai iespaidīga – 20 miljoni ASV dolāru. Šajā vasarā jaunākajam no brāļiem Bertāniem beidzās pirms divām sezonām noslēgtais līgums ar ”Spurs” vienību, taču Dāvis Bertāns kļuva par ierobežoto brīvo aģentu, kas nozīmēja, ja gadījumā kāda cita NBA komanda būtu latvietim izteikusi piedāvājumu, tad ”Spurs” būtu tiesības to pielīdzināt, paturot Bertānu savā sastāvā.

Tomēr ”Spurs” vienībai paticis Bertāna parādītais sniegums, tādēļ latvietis, visticamāk, tiks pie šī līguma, kļūstot par vienu no apmaksātākajiem Latvijas sportistiem. Šajā sezonā Dāvis Bertāns bija 14. ”vislabāk” apmaksātais ”Spurs” spēlētājs un pelnīja aptuveni 1,3 miljonus ASV dolāru.

Latviešu basketbolists, ko 2011. gada NBA draftā ar 42. numuru izvēlējās Indiānas ”Pacers”, bet Kavai Lenarda maiņas rezultātā nokļuva ”Spurs”, NBA pamatturnīrā 77 dueļos vidēji guva 5,9 punktus un savāca 2,0 bumbas zem groziem. Tikmēr piecās ”play-off” cīņās ar ”Warriors” Bertānam vidēji 3,4 punkti un 2,2 bumbas zem groziem.

”Spurs” komanda, kura starpsezonā zaudējusi Toniju Pārkeru un Kailu Andersonu, un, visticamāk, vairs nespēlēs Kavai Lenards, pērnajā NBA sezonā pamatturnīru noslēdza septītajā vietā Rietumu konferencē, bet izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā ar 1-4 piekāpās nākamajai čempionei ”Warriors”.