Internetā publiskoti šokējoši zvanu audioieraksti - no tām minūtēm, kad 112 dispečeru dienestam zvanīja cilvēki no degošā tirdzniecības centra "Zimņaja Višņa" Kemerovā, Krievijā. Ieraktos dzirdami lūgumi pēc palīdzības, asara, izmisums, dispečeru apjukums...


No ierakstiem kļūst skaidrs, ka glābšanas dienesti neieradās pietiekami operatīvi. Cilvēki zvana ilgākā laikā, ziņojot, ka nav ugungrēku, trūkt ātrā palīdzības automašīnu.

"Neviens nebrauc! Jau 10 minūtes viss deg! Dzīvi cilvēki lec pa logiem," bez elpas saka viens no zvanītājiem

Daudzu sarunu fonā dzirdamas asaras un bērnu kliedzieni.

"Sakiet, nu kas tur ar "Zimņaja višņa"? Mēs jau 20 minūtes te mirsta! "Te ir mazi bērni," klausulē kliedza kāds vīrietis, kurš acīmredzot bija nonācistirdzniecības centra 4.stāva uguns lamatās.

"Tur ir mani bērni! Viņi netiek ārā. Viņi uz grīdas guļ," ar asarām balsī saka māte, kuras bērni bija ieslēgti kinoteātrī.

Acīmredzami, ka glābšanas dienesta darbinieki nesapata, kā reaģēt. Viņi centās mierināt: "Dienesti ir izbraukuši", "Gaidiet, "Viss būs labi". Citi pat izcēlās ar atklātu rupjību: "Pret mani ir kādas pretenzijas?, "Jūs traucējat man strādāt!" - viņi "atšuva" zvanītājus.

Kā zināms, traģiskajā ugunsgrēkā 25.martā gāja bojā 64 cilvēki, vairums no viņiem - mazi bērni.