Kad dodamies atpūtas braucienā, vēlamies to piepildīt ar iespaidiem, savukārt par ikdienas rūpēm domāt negribas, tāpēc izmantojam tūrisma ķēžu piedāvāto servisu. Runa ir par "All inclusive" jeb "Viss iekļauts".


Kā visā, arī šajā servisā ir savas nepilnības, un mēs vēlamies par tām brīdināt, lai jūsu atpūta būtu patiesi pilnvērtīga, veselīga un patīkama. Kādas viesnīcas pavārs dalījās ar dažiem noslēpumiem, ko darbinieki praktizē virtuvē taupības nolūkos...

1. Liellopa gaļas vietā mēs vienmēr pasniedzam tītaru

Turklāt, tītara gaļa pietiekami efektīgi izskatās arī otrreiz uzsildot vai pasniedzot mērcē. Tikai gardēdis pēc marinēšanas atšķirs tītara gaļu no liellopa.

2. Foreles un citu vietējo zivju vietā pasniedzam haizivs gaļu

Viņu novāra sālsūdenī, lai pazustu specifiskā garša. Pēc tam pazīt viltojumu ir gandrīz neiespējami.

3. Mēs nemetam laukā 50-60 kilogramus gaļas, kas palikusi no vakardienas "zviedru galda". Tā ir izšķērdība!

Mēs nomazgājam mērci no gaļas, un nākamajā dienā to gatavojam citā mērcē.

4. Zandarts, kalmāri... Tie visi ir konservi!

Tie tiešām ir no konservu bundžas, pirms gatavašonas izmērcēti alū.

5. Kartupeļu ēdieni dominē ēdienkartē, jo tie ir kalorijām bagāti un ilgi saglabā sāta sajūtu.

Virtuvē, kur es strādāju, trīs cilvēki visu dienu ir aizņemti tikai ar kartupeļu mizošanu. Es pievienoju kartupeļus vismaz 3 ēdieniem dienā.

6. Gaļas nodaļā pārpalikumu nav - tiek izmantoti visi kautķermeņa gabali.

Kotletēs parasti tiks samalti vislētākie un mazvērtīgākie gaļas gabali, kas jums tāpat nepatiktu, tāpēc centieties neēst viesnīcās kotletes, bet izvēlieties tikai veselus gaļas gabalus.

7. Nesteidzieties kāri tiesāt uzkodas "turku naktī"!

Mēģināsim tikt skaidrībā. Lai pagatavotu kilogramu turku svaigās kotletes "Çiğ köfte", nepieciešamas 2 stundas. Atkarībā no viesu skaita, jāpagatavo vismaz 20 kilogrami šī ēdiena. Lai to paveiktu, jaunākie darbiniekivelk kājās polietilēna maisiņus un kāpj vien iekšā lielajā katlā. Konsistence sanāk lieliska, par garšu nezinu - neesmu mēģinājis. Bet viesiem patīk.

8. Neēdiet salātus ar majonēzi

Būtu naivi domāt, ka viesnīcā, kur ēdienu gatavo 2000 cilvēku, viss notiek nevainojami sanitāro un higiēnisko normu ievērošanā. Būtu muļķīgi vēl vairāk sarežģīt situāciju, izvēloties salātus ar majonēzi, kas veicina baktēriju vairošanos...

9. Bet tagad par desertu…

Tortes, kas palikušas no iepriekšējās dienas, tiek draudzīgi savāktas no vitrīnām, tiek iejauktas pa jaunu, aplietas ar šokolādes vai piena glazūru, izgreznotas ar augļiem un putukrējumu, un no jauna dodas uz bufeti.

10. Un tomēr izdevumi ir neizbēgami...

Lai apmānītu klientus, mēs pārpilnībā gatavojam arbūzu un ķirbju dekorus. Pēc maniem aprēķiniem, uz 20 ēdieniem sanāk ap 50 dekoru. Sākumā nepieciešams, lai sātu gūst acis, bet pēc tam tikai kuņģis. Mēs to visu labi zinām!

11. Izvēlieties ēdienus, kurus šefpavāri gatavo jūsu priekšā, pavadot ar gastronomisku priekšnesumu!

Es zinu, ka jāstāv rindā. Zinu, ka tas nav pats garšīgākais no piedāvātā. Tomēr tas ir pats higiēniskākais, ko jūs atradīsiet viesnīcā.

Visbeidzot teikšu: neēdiet mazās tortītes, kuras parasti tiek gatavotas dzimšanas dienām. Kāpēc - nestāstīšu, jo man taču var sanākt nepatikšanas...