Lai arī varētu šķist, ka dzīvojam samērā drošā vidē, nekad nenāk par ļaunu ievērot papildus drošību - kas zina, varbūt tas kādu dienu izglābs tev vai kādam citam dzīvību!


1. Atslēgas, nauda un uzlādēts telefons

Šīm lietām vienmēr jābūt tev līdzi.

Kāpēc tas ir svarīgi? Tev allaž jāvar piezvanīt, lai tevi kāds aizvestu mājās, ja notiek nelaime. Turklāt ar telefona palīdzību tu varēs izsaukt glābējus, ja nelaimē nonāks kāds līdzcilvēks. 

2. Atvainojies, ja uzskrien kādam virsū

Pat, ja tu uzskati, ka neesi pie vainas, atvainojies un dodies tālāk. 

Kāpēc tas ir svarīgi? Tu nezini, kam uzskrēji virsū. Šis cilvēks, iespējams, atrodas apreibinošu vielu ietekmē vai nēsā ieroci. Cilvēks var būt dusmīgs vai ļoti apvainojies. Vienkārša atvainošanās var aiztaupīt daudz problēmu.

3. Vienmēr paturi prātā vismaz 3 izejas

Vienalga, vai esi dzelzceļa stacijā, koncertā vai skolā - paturi prātā 3 izejas! 

Kāpēc tas ir svarīgi? Ja notiks kas slikts, būs par vēlu meklēt izeju. Ja jau iepriekš būsi to atradis un iegaumējis, būs daudz vieglāk izkļūt no bīstamās vietas. 

4. Atrodi "slikto puisi"

Šī jautrā spēlīte var tevi pasargāt. Ja apkārt ir daudz cilvēku, rūpīgi tos aplūko! Kurš izskatās nervozs, dusmīgs vai pārbiedēts? 

Kāpēc tas ir svarīgi? Mūsu intuīcija reti kļūdās. Ja kāds izskatās bīstams, visticamāk, tā arī ir. Labāk turies par gabalu.

5. Lidmašīnā saskaiti, cik krēslu rindu ir līdz avārijas izejai

Pēc tam, kad esi ieņēmis savu vietu lidmašīnā, saskaiti, cik rindu ir līdz tuvākajai avārijas izejai. Iegaumē šo skaitli. 

Kāpēc tas ir svarīgi? Avārijas situācijā telpa var būt pilna ar dūmiem, un avārijas gaismas var nebūt pietiekami spožas. Ja tu skaidri zini, cik tālu ir izeja, izkļūt būs daudz vieglāk! 

6. Stiprini savas plaukstas

Ja kaut reizi esi veicis pievilkšanos, tu zināsi, ka plaukstu locītavas nogurst pirmās. Trenē tās katru dienu! 

Kāpēc tas ir svarīgi? Var atgadīties dažādas ārkārtas situācijas, kad jāturas uz šauras malas. Stipri plaukstu muskuļi un spēcīgs tvēriens tev ļaus noturēties ilgāk.

7. Pacel galvu un ej lēni

Sajūtot briesmas, cilvēki instinktīvi nodur galvu un sāk iet ātrāk. Tomēr jādar tieši pretēji! Pārliecināti pacel savu galvu un sāc iet lēnāk. 

Kāpēc tas ir svarīgi? Pakļaujoties savam pirmajam instinktam, tu kļūsti par upuri. Lai arī kurš tevi apdraudētu, ej lēnāk, pacel galvu un ar sānu redzi centies noteikt, kur atrodas briesmas. 

8. Kā izkļūt no grimstoša auto?

Lai izkļūtu no grimstoša auto, vispirms atvieno drošības jostu. Tā vietā, lai censtos atvērt durvis, nolaid auto loga stiklus! Ja logs neatveras, centies to izsit. 

Kāpēc tas ir svarīgi? Tev būs tikai viena minūte, lai glābtu savu dzīvību, tāpēc tu tikai zaudēsi laiku, cenšoties atvērt durvis. Tas neizdosies, jo durvju atvēršanu kavēs ūdens spiediens.